Liebster blog award + 7 facts about me

Nie za bardzo bawię się w tego typu posty, ale postanowiłam, że w końcu muszę się tego podjąć (dostaję za dużo nominacji). Po za tym trafiły się fajne pytania, więc czemu by nie odpowiedzieć? Trochę mnie poznacie a przy okazji będziecie mogli wysyłać do mnie kolejne pytania, tylko że tym razem kierujcie je na mejla. Zmienię zasady, albo po prostu zrobię to po swojemu. Przyjmuję obie nominacje, jednak ja nie będę nominować kolejnych blogów, jeżeli chcecie możecie przecież sami stworzyć swój własny zestaw pytań, albo po prostu odpowiedzieć na te same co ja.
Pierwsza nominacja jest od szmaragdoweoczko.blogspot.com której dziękuję, bo w końcu trafiły się dość fajne pytania. Uprzedzam też, że nie jestem w tym dobra, w precyzowaniu odpowiedzi tak by były i dość oczywiste i logiczne. Wybaczcie mi to.

1. Niedziela czy poniedziałek? Który dzień bardziej lubisz? Dlaczego?

W sumie pytanie byłoby łatwiejsze, gdyby brzmiało który z nich jest gorszy. Pod wpływem chwili mówię, że poniedziałek jest lepszy. Na poczcie czeka na mnie mnóstwo mejli, przychodzi wtedy sporo paczek, mogę w końcu załatwić te rzeczy, których nie mogłam w weekend. Niby są okropne te poniedziałki, ale po kawie i z nowymi zadaniami na ten dzień nie jest już tak strasznie.
2. Jak lubisz spędzać wolny czas?
Odpowiedź brzmi od razu: z chłopakiem. Kiedy jest w pobliżu wtedy wiem, że tak jest idealnie. Możemy się nudzić, mogę wykonywać inne czynności niż on, ale to uczucie wciąż wtedy trwa. Dodatkowo: chodzić na zakupy i blogować oraz chodzić na zdjęcia.
3. Czy masz jakieś przyzwyczajenia?
Hm.. jeżeli chodzi o te bezwarunkowe to mnóstwo, ale jak każdy człowiek. Natomiast te zależne ode mnie to ciężko mi znaleźć. Są, owszem ale to chyba i tak nie jest dla mnie zauważalne i na tyle ważne, by się na tym skupiać.
4. Jakie typy ludzi Cię najbardziej denerwują?
Ciężko by było mi tu znaleźć dobre nazwy na te typy, ale na pewno zarozumiałe dziewczyny. Te które idą przed siebie nie zważając na nic i na nikogo i nie mylić tutaj z pewnością siebie bo to nie ma nic z tym wspólnego nawet, wręcz przeciwnie. Dobra, jak mam być szczera, to nie lubię 90% dziewczyn, bo są fałszywe i zawistne, ot co. 
5. Kto jest Twoim autorytetem? 
Nie wiem czy ktokolwiek mógłby nim być. Żyję po swojemu, wiem czego chcę i pragnę tej niezależni, z jaką mam do czynienia już ładnych parę lat. Wiadomo, są osoby które mnie inspirują albo które podziwiam, ale autorytetem nazwać nikogo nie mogę.

6. Czy uważasz, że jest możliwa przyjaźń damsko-męska?
Jak najbardziej. Ja nawet wierzę w taką bardziej niż w damsko-damską.
7. Czy masz przyjaciela z dzieciństwa z którym przyjaźnisz się do dziś?
Nie. Ludzie przychodzą i odchodzą, tak było, jest i będzie.
8. Jak wyobrażasz sobie świat za 50 lat?
Czy to ważne? Ja o tym nigdy nie myślałam. W sumie nawet nie wiem czy za tyle lat będę jeszcze na tym świecie. W przyszłość wybiegam jedynie na parę lat w przód, nie więcej. Chociaż jakbym miała się teraz zastanowić, to nie wiem czy by się zmieniło coś większego. Na pewno roboty nie będą chodzić ulicami: tak myślę 🙂
9. Kredka do oczu czy eyeliner? Uzasadnij.
Eyeliner. Używam go już tyle lat, że nie zamieniłabym go na nic innego. Jest super trwały, ma bardzo intensywny kolor, można precyzyjnie pociągnąć kreskę i na pewno lepiej wygląda na powiece. Był też krótki okres, kiedy używałam kredki, ale jak patrzę na te zdjęcia dla porównania to łapię się za głowę. Kredkę zostawiam tylko do brwi.
10. Tanie czy drogie? Jak najczęściej kupujesz?
Jeżeli chodzi o ubrania to jak najbardziej tanie. Zawsze wyszukuję wyprzedaży i stoisk z napisami: sale lub namalowanymi procentami. Większość moich rzeczy jest właśnie po przecenie. Nie lubię przepłacać a po za tym w taki sposób mogę zaoszczędzić. I tutaj właśnie jeżeli chodzi o buty to: drogie. Sportowe, markowe to wiadomo, że trzeba dać na nie więcej pieniędzy. Zdarzy się tak, że nie raz kupię coś drogiego, ale skoro na jednym oszczędzam, to na drugie już nie muszę. Dodatkowo chodzę po lumpeksach i kupuję ubrania za parę złotych. Już nie płacę dużo w lumpeksach tak jak kiedyś to robiłam.
11. Twoje najpiękniejsze miejsce w Polsce? Dlaczego?
Nie będę ukrywać, że całej Polski nie zwiedziłam wszerz i wzdłuż, więc jeżeli mam wybierać z tych miejsc gdzie miałam okazję być to: Zakopane. Piękne widoki, super miejsca i ten klimat, coś w tym jest. I mimo, że normalnie wolę morze, to dla Zakopanego jestem w stanie odstąpić miejsca.


Kolejna nominacja od anettexstuff.blogspot.com oraz od magdzii.blogspot.com 7 faktów o mnie, trochę ciężej będzie bo nienawidzę mówić o sobie a dodatkowo muszę tutaj sama odkryć siebie. Może żeby było łatwiej napiszę bardzo, bardzo krótko.
1. Jestem ze swoim chłopakiem od marca 2011 roku.
2. Farbuję włosy od gimnazjum.
3. Mam brata, starszego o dwa lata.
4. Ulubiony kolor, zdecydowanie: czerń.
5. Kocham psy, mogłabym wszystkie przygarnąć do własnego domu.
6. Prawo jazdy zdałam za trzecim razem.
7. Kiedy nikogo nie ma w domu śpiewam na głos angielskie piosenki.

Jeżeli chcecie możecie śmiało wysyłać mi pytania na e-mail, ja sobie je zapiszę i gdy uzbiera się ich trochę wstawię tutaj na bloga z odpowiedziami. Możecie również zadawać pytania pod postami, na nie odpowiadam od razu w komentarzu.