Netflix, co oglądać? TOP 5

 

Znalezione obrazy dla zapytania the expanse

The Expanse (2015-) – młoda kobieta odkrywa spisek, który może doprowadzić do zagłady ludzkości. Seriale i filmy w kosmosie to jest to. Chodzę do kina jak tylko wypuszczą filmy tego typu i choć czasem jestem zawiedziona, częściej zdarza mi się być zachwyconą. Już nie chodzi o to jaka jest fabuła ale sama te przestrzeń, widoki, życie w kosmosie. W tym serialue również możemy podziwiać akcje bohaterów, walkę o przetrwanie, odkrywanie wirusów i walkę z nimi. Obejrzałam 2 sezony i w sumie nie wiem czy będą kolejne, ale czekam z nadzieją.

 

Podobny obraz

Trzynaście powodów (2017-) – Hannah Baker popełnia samobójstwo, a jej znajomy dostaje 13 kaset magnetofonowych, na których dziewczyna nagrała powody odebrania sobie życia. Po pierwszym sezonie serial okazał się takim sukcesem, że postanowiono zrobić drugi, który nie był planowany. Choć wydaje się być dla nastolatków parę razy się popłakałam. Prawdziwy, smutny, dołujący i pokazujący jacy ludzie są beznadziejni. Wszyscy bez wyjątków. Główna bohaterka mocno wkurzająca i uważam, że sama się przyczyniła do wszystkiego co się tam wydarzyło, natomiast sama idea i pokazanie co się może wydarzyć jest świetna. Mocne sceny i plus za to.

 

Znalezione obrazy dla zapytania orange is the new black

Orange is the new black (2013-) – Piper Chapman zostaje skazana na 15 miesięcy więzienia za przestępstwo sprzed dekady. O serialu słyszałam już dawno, natomiast niedawno się za niego wzięłam i strzał w dziesiątkę. Zabawny, nieprzewidywalny, mnóstwo świetnych akcji i nie ma co się dziwić bo serial dostał bardzo dużo nagród i jeszcze więcej nominacji. Każda bohaterka patologiczna, każda zasługuje by być w tym więzieniu. Sporo sezonów a żaden odcinek nie jest do siebie podobny, co jest sztuką zważywszy na to, że akcja toczy się praktycznie w jednym i tym samym miejscu. Brawa.

 

Znalezione obrazy dla zapytania the oa

The Oa (2016-) – siedem lat po zniknięciu z domu młoda kobieta powraca. Ma teraz jednak tajemnicze zdolności i rekrutuje pięcioro nieznajomych do pewnej tajnej misji. Serial mało znany, ale cieszę się, że go znalazłam. Mocno psycho, ale kocham takie seriale (filmy już chyba niekoniecznie). Netflix się popisał po raz kolejny, chociaż są również słabe opinie apropo tego serialu, dla mnie wart czasu. Akcje toczą się powoli, ale dzięki temu można chłonąć każdy detal wszystkich scen.

 

Znalezione obrazy dla zapytania szefowa serial

Szefowa (2017) – serial oparty jest na bestsellerowej powieści. Sophia jest buntowniczką, która odkrywa pasję do mody i staje się bizneswoman. Musi nauczyć się tego, jak być szefem dla samej siebie. Główna bohaterka jest tak irytująca, że z trudem oglądało się odcinek po odcinku. Motyw serialu zainteresował mnie tylko dlatego, że kręci się wokół mody. Wszystkie wydarzenia nie były w stu procentach prawdziwe i dobrze, bo w prawdziwym życiu ta dziewucha nie osiągnęłaby tyle co prawdziwa bohaterka, założycielka marki NastyGal.  Pełno przygód, dużo ubrań i życiowych problemów. Moja ocena to 6/10.