Co polecam obejrzeć na Netflixie? (top 5)

 

Znalezione obrazy dla zapytania black mirror

Black Mirror (2011-) – jeśli ktoś tego nie zna lub po prostu nie widział – wiele traci. Różne historie osadzone w przyszłości, opowiedziane w paru odcinkach. Każda z nich opowiada o innych przykrych konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji, pokazując w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. W każdej mamy do czynienia z różnym problemem społeczno-obyczajowym osadzonym w różnej futurystycznej perspektywie czasowej. W serialu zostaje poruszony między innymi problem przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki, zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste, czy podporządkowania życia regułom telewizji i portali społecznościowych, gdzie nic już nie jest prawdziwe. Ten serial to mój numer jeden.

 

Znalezione obrazy dla zapytania sense 8

Sense 8 (2015-) – połączona parapsychicznie grupa ludzi musi ustrzec się przed tymi, którzy traktują ich jako zagrożenie dla całej cywilizacji i porządku świata. Serial totalnie w moim klimacie, przeróżne kultury, miejsca na ziemi, piękne widoki i emocjonalne sceny. Są dwa sezony i niestety nie będzie więcej oprócz ostatniego odcinka zrobionego ‘na pożegnanie’.

 

Podobny obraz

3% (2016-) – w przyszłości świat jest jednym wielkim slumsem – z wyjątkiem wyspiarskiego raju zamieszkiwanego przez 3% wybranych. Każdy ma tylko jedną szansę by się tam dostać. Czekam na drugi sezon, bo pierwszy był strzałem w dziesiątkę.

 

Znalezione obrazy dla zapytania luke cage

Luke Cage (2016-) – w trakcie nieudanego eksperymentu niesłusznie skazany mężczyzna zyskuje nadzwyczajną siłę oraz wytrzymałość. Dzięki nowym zdolnościom ucieka z więzienia i staje się najemnikiem. Choć nie jestem ogromną fanką filmów i seriali Marvel’a to ten serial mi się bardzo spodobał. Parę nagród i nominacji mówi zresztą swoje.

 

Podobny obraz

Helix (2014-15) – grupa naukowców wyrusza do Arktyki w poszukiwaniu zalążka śmiertelnego wirusa. Jak to głównie bywa pierwszy sezon zmiótł mnie z powierzchni ziemi, a drugi.. trochę naciągany. Gdyby powstał trzeci również bym obejrzała, ale nie nastawiała się na wielkie WOW jak podczas pierwszego sezonu. Dla fanów sci-fi, tematu wirusów i zagłady Ziemi jak najbardziej.